Święto Niepodległości w naszej szkole

2019-11-12

11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych – Narodowe Święto Niepodległości. To szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy o bohaterstwie, waleczności i męstwie naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

W naszej szkole od 4 do 8 listopada trwał Biało - Czerwony Tydzień. W tym czasie uczniowie wykonywali różne zadania związane z tematyką odzyskania niepodległości. Klasy młodsze miały przygotować prace plastyczne, a klasy starsze uczyły się pieśni patriotycznych.

W piątek 8 listopada wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zebrali się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu przygotowanym przez klasę VIII. Najpierw wszyscy odśpiewali hymn naszego państwa czyli "Mazurek Dąbrowskiego", następnie obejrzeli prezentację przygotowaną przez klasę VIII przybliżającą historię tego święta.

Następnie każda klasa miała okazję przedstawić swoje prace, a wszyscy uczniowie podczas głosowania wyłonili te najpiękniejsze.

To był ważny dzień dla naszej szkolnej społeczności w kształtowaniu postaw patriotycznych i utrwalaniu pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną Polskę.