2019-02-06

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Kilka dni przed zimowymi wakacjami odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Odwiedził nas asp.szt. Krzysztof Lubiak, dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii zimowych. Policjant przestrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Zostali oni  poinformowali, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Dzielnicowy przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Policjant przypomniał również obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie. Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Uczniowie chętnie dzielili się
z funkcjonariuszem policji swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.

Natomiast w klasach starszych policjant tłumaczył dodatkowo czym jest hejt w internecie oraz jakie są konsekwencje prawne jego stosowania.

                                                                                                                                                                            Sylwia Król

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej