• Szanowni rodzice, tuż obok nas dzieją się smutne historie, które nam dorosłym nie mieszczą się w głowie, a co dopiero dzieciom. Przesyłam poniżej link w którym psycholog dziecięcy porusza temat: Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie? - Dziecięca psychologia

Życzę wszystkim spokoju i dobrych relacji.

Pedagog
Beata Solak

 • Telefon wsparcia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku ma na celu udzielenie pomocy w trudnych chwilach. Pracownicy Poradni udzielą informacji o miejscach, gdzie można uzyskać pomoc, a także o procedurach jakie należy podjąć. Można będzie również uzyskać wskazówki, co do sposobów pokonywania trudności.

 • Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

          Link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

 • Nawiązując do Państwa pytań chcieliśmy uspokoić, że w naszej szkole nauczyciele nie zauważyli niepojących sygnałów, dotyczących niebezpiecznych zabaw/gier związanych z serialami m.in: "Squid Game".

  Zwracamy się jednak do Państwa z prośbą, o czujność i przestrzegamy przed niepokojącym trendem związanym z w/w serialem. Proszę zadbać o to, jakie treści informacyjne są dostarczane dzieciom w domach. Wszyscy wiemy o tym, że oglądanie filmów o agresywnym przekazie niewłaściwe wpływa na rozwój mózgu młodego człowieka.

  Szkoła podejmuje wszelkie działania profilaktyczne, skierowane na prawidłowy rozwój dziecka. Jeśli coś Państwa będzie niepokoić proszę o kontakt.

  Podaję link fundacji "Dajemy dzieciom siłę" https://fdds.pl/o-fundacji.html#o-fundacji, zajmującej się wsparciem dla dzieci, młodzieży i rodziców.

  Dbajmy o to aby, dzieci rozkwitały emocjonalnie, psychicznie i dydaktycznie.

Stypendium szkolne na rok szkolny 2020/2021 - informacje.

rtf
plik rtf - 170.6 KB
doc
plik doc - 63.5 KB
doc
plik doc - 32.5 KB
doc
plik doc - 98.5 KB


 


 

Informuję, że w nagłych wypadkach  można uzyskać pomoc i skontaktować się z następującymi instytucjami. Poniżej zamieszczam strony internetowe oraz dane kontaktowe:

 

 • Ośrodki Interwencji Kryzysowej (link do ośrodków w całej Polsce – www.oik.org.pl), które są czynne całą dobę
 • Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – 800 70 2222
 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
 • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12
 • Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116 123
 • Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci – 800 100 100
 • Policyjny Telefon Zaufania – 800 12 02 26
 • Infolinia pomocowa dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów – 800 080 222
 • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 800 12 00 02

W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia Twojego bądź drugiej osoby zadzwoń na numer alarmowy – 112.


 


 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej