• Telefon wsparcia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku ma na celu udzielenie pomocy w trudnych chwilach. Pracownicy Poradni udzielą informacji o miejscach, gdzie można uzyskać pomoc, a także o procedurach jakie należy podjąć. Można będzie również uzyskać wskazówki, co do sposobów pokonywania trudności.

• Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym                             Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

• Nawiązując do Państwa pytań chcieliśmy uspokoić, że w naszej szkole nauczyciele nie zauważyli niepojących sygnałów, dotyczących niebezpiecznych zabaw/gier związanych z serialami m.in: "Squid Game".

Zwracamy się jednak do Państwa z prośbą, o czujność i przestrzegamy przed niepokojącym trendem związanym z w/w serialem. Proszę zadbać o to, jakie treści informacyjne są dostarczane dzieciom w domach. Wszyscy wiemy o tym, że oglądanie filmów o agresywnym przekazie niewłaściwe wpływa na rozwój mózgu młodego człowieka.

Szkoła podejmuje wszelkie działania profilaktyczne, skierowane na prawidłowy rozwój dziecka. Jeśli coś Państwa będzie niepokoić proszę o kontakt.

Podaję link fundacji "Dajemy dzieciom siłę" https://fdds.pl/o-fundacji.html#o-fundacji, zajmującej się wsparciem dla dzieci, młodzieży i rodziców.
    Dbajmy o to aby, dzieci rozkwitały emocjonalnie, psychicznie i dydaktycznie.

Stypendium szkolne na rok szkolny 2020/2021 - informacje.

rtf
plik rtf - 170.6 KB
plik doc - 63.5 KB
plik doc - 32.5 KB
plik doc - 98.5 KB

Informuję, że w nagłych wypadkach  można uzyskać pomoc i skontaktować się z następującymi instytucjami. Poniżej zamieszczam strony internetowe oraz dane kontaktowe:

• Ośrodki Interwencji Kryzysowej (link do ośrodków w całej Polsce – www.oik.org.pl), które są czynne całą dobę
  • Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – 800 70 2222
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12
  • Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116 123
  • Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci – 800 100 100
  • Policyjny Telefon Zaufania – 800 12 02 26
  • Infolinia pomocowa dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów – 800 080 222
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 800 12 00 02

W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia Twojego bądź drugiej osoby zadzwoń na numer alarmowy – 112.