• Opiekun - mgr Mariusz Kapsa

  Przewodnicząca - Anna Niziurska

  Zastępca - Karolina Złotoś, Klaudia Szymanowska

  Sekretarz - Emilia Franczewska

Dzień piegów

W piątek, 1 marca, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piegów. Uczniowie z klas 1- 8 przyszli do szkoły z domalowanymi lub doklejonymi piegami, a kto ma swoje naturalne piegi mógł się nimi pochwalić ☺ Ponadto, chętni  uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na najładniejszy rysunek postaci z filmu lub książki, która miała piegi. Najlepsze prace zostały nagrodzone! 

Dyskoteka

13 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa klas 4 - 8.
W taki oto spoób świętowaliśmy zakończenie karnawału ☺

"Paczka dla seniora"

To już 3 edycja akcji "Paczka dla seniora", w ramach której zbieramy słodkości oraz kawę i herbatę, którymi przed świętami obdarujemy seniorów mieszkających w naszej dzielnicy.

"Kiermasz"

Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast, ciasteczek i ozdób świątecznych.

"Święty Mikołaj"

Jak co roku, Samorząd Uczniowski przygotował dla całej szkoły spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Poniżej nasza świetna ekipa.

"Dzień dyni"

31 października, Samorząd Uczniowski zaproponował klasom I - VIII, aby wszyscy chętni przebrali się "na wesoło" - i tak też było - bardzo wesoło ;) 

#SzkołaPamięta

#SzkołaPamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się na kartach historii - tej ogólnonarodowej, jak i lokalnej. W ramach tej akcji, przedstawiciele SU naszej szkoły wraz z klasą VII i ich wychowawcą sprzątali cmentarz zmarłych pacjentów szpitala psychatrycznego w Rybniku. Pamiętajmy o wszystkich zmałych - i tych najbliższych i tych zapomnianych.

"Dzień postaci z filmu"

25 września Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował "Dzień postaci z filmu". Każdy zainteresowany uczeń mógł przebrać się za bohatera/bohaterkę swojego ulubionego filmu i choć przez jednen dzień poczuć się jego częścią. uczniowie naszej szkołu bardzo dobrze i kreatywnie przygotowali się do tego wyjątkowego dnia. 

Rok szkolny 2022/2023

 • Opiekun - mgr Mariusz Kapsa

  Przewodnicząca - Nadia Heryszek

  Zastępca - Aleksandra Tkocz

  Sekretarz - Amelia Fojcik

 • W 80.rocznicę powstania w Getcie Warszawskim, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przygotowali plakat informujący o tym ważnym wydarzeniu historycznym oraz symboliczne kotyliony w kształcie żonkili. Dziękujemy w szczególności Oli z klasy 8a oraz Oliwii z klasy 5!

 • "Świąteczna paczka da seniora".
  W tym roku odwiedziliśmy 31 osób, które dzięki naszym uczniom i ich rodzicom otrzymały paczki z kartkami świątecznymi, kawą, herbatą i słodkościami. Seniorzy - nierzadko bardzo wzruszeni - byli wdzięczni za pamięć.
  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję! 

 • 25 listopada Samorząd Szkolny zaprosił uczniów do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia

 • Dnia 9.11. odbył się w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Zaproponowany przez Samorząd Uczniowski dzień miał na celu pokazanie naszym strojem i wyglądem, która postać z bajki fascynuje nas najbardziej. Na szkolnych korytarzach było bardzo kolorowo i dynamicznie, ponieważ w tym dniu przenieślliśmy się na chwilę do baśniowej krainy. 

 • "Pamiętajmyo zmarłych"

Dnia 26.10.22 klasa VI oraz 28.10.22 Samorząd Uczniowski wraz z klasą 8a uczcili pamięć ofiar obozu Auschwitz- Birkenau oraz zmarłych pacjentów szpitala psychiatrycznego w Rybniku zapalając symboliczne znicze na ich mogiłach. Upamiętnili te chwile minutą ciszy. Pamiętajmy o naszych zmarłych!

Rok szkolny 2021/2022

 • Szanowni Państwo!

               W miesiącu grudniu nasza szkoła organizuje akcję wspierającą samotnych seniorów dzielnicy Wielopole. Akcja ma na celu uzmysłowić dzieciom, że nie wszyscy mają się do kogo zwrócić po pomoc czy nawet podzielić miłym słowem. Nasi uczniowie, poprzez drobny upominek, chcą pokazać że pamiętają o seniorach. Dlatego też samorząd szkolny organizuje zbiórkę produktów, z których stworzymy mini paczki dla samotnych seniorów.
  Kto z Państwa zechce się przyłączyć do naszej akcji prosimy aby dzieci przyniosły: kawę, herbatę lub coś słodkiego (ciasteczka, pralinki, cukierki itp. - wszystko w opakowaniach). Produkty zbieramy do poniedziałku 20.12.2021 i przynosimy je do opiekuna samorządu – Pana Mariusza lub dziewczyn z samorządu (Oliwii, Zuzi lub Laury z klasy 8). Ponadto, do każdej stworzonej paczki dzieci na wybranych zajęciach lekcyjnych będą robić kartki świąteczne - również dla seniorów. Natomiast 21.12. (wtorek) całość zostanie rozwieziona do wszystkich samotnych osób.

  Już dziś dziękujemy za Waszą życzliwość!

 • Serdecznie dziękujemy za wszystkie produkty ofiarowane na naszą akcję. 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej