Rok szkolny 2022/2023

 • Opiekun - mgr Mariusz Kapsa

  Przewodnicząca - Nadia Heryszek

  Zastępca - Agata Uherek

  Sekretarz/Skarbnik - Amelia Fojcik, Aleksandra Tkocz

 • W 80.rocznicę powstania w Getcie Warszawskim, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przygotowali plakat informujący o tym ważnym wydarzeniu historycznym oraz symboliczne kotyliony w kształcie żonkili. Dziękujemy w szczególności Oli z klasy 8a oraz Oliwii z klasy 5!

 • "Świąteczna paczka da seniora".
  W tym roku odwiedziliśmy 31 osób, które dzięki naszym uczniom i ich rodzicom otrzymały paczki z kartkami świątecznymi, kawą, herbatą i słodkościami. Seniorzy - nierzadko bardzo wzruszeni - byli wdzięczni za pamięć.
  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję! 

 • 25 listopada Samorząd Szkolny zaprosił uczniów do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia

 • Dnia 9.11. odbył się w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Zaproponowany przez Samorząd Uczniowski dzień miał na celu pokazanie naszym strojem i wyglądem, która postać z bajki fascynuje nas najbardziej. Na szkolnych korytarzach było bardzo kolorowo i dynamicznie, ponieważ w tym dniu przenieślliśmy się na chwilę do baśniowej krainy. 

 • "Pamiętajmyo zmarłych"

Dnia 26.10.22 klasa VI oraz 28.10.22 Samorząd Uczniowski wraz z klasą 8a uczcili pamięć ofiar obozu Auschwitz- Birkenau oraz zmarłych pacjentów szpitala psychiatrycznego w Rybniku zapalając symboliczne znicze na ich mogiłach. Upamiętnili te chwile minutą ciszy. Pamiętajmy o naszych zmarłych!

Rok szkolny 2021/2022

 • Szanowni Państwo!

               W miesiącu grudniu nasza szkoła organizuje akcję wspierającą samotnych seniorów dzielnicy Wielopole. Akcja ma na celu uzmysłowić dzieciom, że nie wszyscy mają się do kogo zwrócić po pomoc czy nawet podzielić miłym słowem. Nasi uczniowie, poprzez drobny upominek, chcą pokazać że pamiętają o seniorach. Dlatego też samorząd szkolny organizuje zbiórkę produktów, z których stworzymy mini paczki dla samotnych seniorów.
  Kto z Państwa zechce się przyłączyć do naszej akcji prosimy aby dzieci przyniosły: kawę, herbatę lub coś słodkiego (ciasteczka, pralinki, cukierki itp. - wszystko w opakowaniach). Produkty zbieramy do poniedziałku 20.12.2021 i przynosimy je do opiekuna samorządu – Pana Mariusza lub dziewczyn z samorządu (Oliwii, Zuzi lub Laury z klasy 8). Ponadto, do każdej stworzonej paczki dzieci na wybranych zajęciach lekcyjnych będą robić kartki świąteczne - również dla seniorów. Natomiast 21.12. (wtorek) całość zostanie rozwieziona do wszystkich samotnych osób.

  Już dziś dziękujemy za Waszą życzliwość!

 • Serdecznie dziękujemy za wszystkie produkty ofiarowane na naszą akcję. 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej