2020-03-03

Zgodnie z rekomendacjami MEN, dotyczącymi  profilaktyki zdrowotnej prosimy, aby

nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.

Jesteśmy w stałym kontakcie ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Rybniku.

Jako Placówka przeprowadzamy rozmowy i pogadanki z uczniami i stosujemy się do ogólnie zalecanych zasad wzmożonego bezpieczeństwa, które zostały wyszczególnione poniżej:

1. Często i skutecznie myj ręce używając mydła i wody.
  2. Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania - zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody.
  3. Zachowaj bezpieczną odległość - zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.
  4. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust - Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.
  5. Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej.
  6. Chroń siebie i innych przed zachorowaniem.

Wskazówki Ministerstwa Zdrowia, określające sposoby postępowania w ramach profilaktyki zdrowotnej można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia pod adresem: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Joanna Błażyca

dyrektor ZSzP nr 1