Tydzień Głośnego Czytania

2022-05-18

W dniach od 9 do 13 maja w naszej szkole obchodzony był Tydzień Głośnego Czytania w języku angielskim. Celem tego przedsięwzięcia, zorganizowanego przez nauczycieli języka angielskiego było promowanie czytelnictwa w języku obcym. Podczas lekcji uczniowie klas 1-3 z zaciekawieniem odkrywali świat bajek i rymowanek w języku angielskim. Natomiast uczniowie klas 4-8 poznawali anglojęzyczne lektury, dostępne w bibliotece naszej szkoły.
        W Tygodniu Głośnego Czytania nauczyciele promowali czytelnictwo wśród młodzieży poprzez czytanie wraz z uczniami wybranych fragmentów książek, a następnie zadawali pytania do tekstów, zagadki oraz inne formy aktywizacji.
         Zachęcamy do czytania nie tylko w tym szczególnym tygodniu, ale i w przyszłości! W najbliższych tygodniach uczniowie klas 4-8, którzy sięgną po literaturę przedstawioną w Tygodniu Głośnego Czytania i wykonają zadania sprawdzające rozumienie treści lektury, zostaną nagrodzeni oceną za aktywność z języka angielskiego.