2023-01-13

Szanowni Państwo,

ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania ,,Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie''. 12. edycja akcji dostosowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat, wobec tego uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. Mimo tego, że na co dzień wydają się być bardzo bliskie sobie to często przez brak czasu czy zrozumienia mocno się od siebie oddalają.

Środowiska takie jak Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio zabiorą dzieci w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się, jak nadać starym grom i programom nowe życie.

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu oraz poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek.

W Rybniku warsztaty odbędą się:

  • 4 i 12 lutego przy ul. Tadeusza Kościuszki 54

Zapisy są już dostępne na stronie https://giganci.kodujzgigantami.pl/3k4nVRM.  Akcja edukacyjna potrwa od 4 do 26 lutego w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEiN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE, Prezydent Miasta Rybnik Piotr Kuczera oraz prawie 100 włodarzy miast.

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej