2019-03-19

15 marca 2019 r. klasy IV a i IV b wzięły udział w wizycie studyjnej po rewitalizowanych dzielnicach Rybnika. 

Na początku naszej wyprawy, z powodu niesprzyjającej pogody, musieliśmy skorzystać z gościnności Świetlicy Środowiskowej "Uskrzydleni", gdzie dzieci wykonały swoje pierwsze zadanie. Polegało ono na wykonaniu projektu garnka dla mamy. A to dlatego, że znajdowaliśmy się w dzielnicy Paruszowiec - Piaski, gdzie prężnie działała Huta Silesia. 
Następnie skierowaliśmy się w stronę Niedobczyc. Tam udaliśmy się z wizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej "Latawiec" gdzie zapoznaliśmy się z pracą ich uczestników. Potem mieliśmy czas na posiłek, który zjedliśmy w "Bistrze z Ikrą". Po pysznych naleśnikach, mogliśmy w końcu cieszyć się bezchmurnym niebem. Podczas spaceru oglądaliśmy niedobczyckie familoki. A w parku im. H. Czempiela zaśpiewaliśmy piosenkę "Karolinkę". W ten sposób drugie zadanie zostało wykonane "śpiewająco". 

Na końcu przyszła pora na wizytę w zrewitalizowanej kopalni "Ignacy", gdzie obejrzeliśmy wystawę poświęconą pracy górników i historii kopalni. Weszliśmy również na wieżę widokową, by podziwiać panoramę Rybnika i okolic. Wizytę zamknęło zadanie plastyczne. W doskonałych humorach, zadowoleni wróciliśmy do Wielopola.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej