"Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”

2019-10-21

10 października 2019 roku w naszej szkole, ramach programu Wolontariatu Pracowniczego PGE, wystawiono spektakl na temat tajników elektroenergetyki.

To już ostatnia uroczystość w naszej szkole w ramach 6 edycji programu Wolontariatu Pracowniczego PGE, którego organizatorem jest Fundacja PGE. Tym razem gościliśmy teatr z przedstawieniem na temat tajników elektroenergetyki pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”.

Przedstawienie z zaciekawieniem oglądali uczniowie klas I-III oraz wszystkie grupy przedszkolaków.

Dzieci poznały zasady korzystania z prądu, a niebezpieczne zabawy Pstryka i Bzika były przestrogą jak nie należy się bawić z prądem.

Celem spektaklu była również edukacja i uświadomienie dzieci jak ważne jest dla naszej planety i dla nas ludzi rozsądne korzystanie z energii elektrycznej.

Po spektaklu, podano wyniki konkursu pt. „Jak się robi prąd?”, ogłoszonego w czasie warsztatów przeprowadzonych podczas uroczystego otwarcia świetlicy.

Komisja składająca się z nauczycieli naszej szkoły wyłoniła zwycięzców:

Nagrody w postaci gier edukacyjnych otrzymali:

Kategoria: uczniowie klas IV-VIII:

• I miejsce: Chmiel Kamil kl. 5a
  • II miejsce: Kobiec Maciej kl. 4
  • III miejsce: Groborz Julia kl. 4

Kategoria: uczniowie klas I-III:

• I miejsce: Stojek Paulina kl. 1
  • II miejsce: Stelmach Lena kl. 2
  • III miejsce: Jureczko Milena kl. 1

Kategoria: przedszkolaki:

• I miejsce: Zawadzka Nadia „Żabki”
  • II miejsce: Imiolczyk Karolina „Pszczółki”
  • III miejsce: Głąbek Blanka „Pszczółki”

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Nagrodzone prace zostały oprawione w ramki i umieszczone na ścianie w wyremontowanej świetlicy.

Wszystkim uczniom, którzy wykonali prace dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy!

Nagrody i przedstawienie zostało sfinansowane przez Fundację PGE.