Wizyta w Elektrowni Rybnik

2018-11-19

6 października 2018 roku chętni uczniowie klasy VII i VIII pod opieką nauczyciela - p. Pakos uczestniczyli w Dniu Otwartym Elektrowni Rybnik PGE Energia Ciepła.

Uczestnicy wycieczki mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska, jak produkuje się ciepło i energię elektryczną. Pod kierunkiem przewodnika mogli obejrzeć sterownię i hale produkcyjne wyposażone w wielkie piece oraz nowoczesne instalacje prośrodowiskowe. Z wielkim zainteresowaniem słuchali o pracy energetyków, którzy zamieniają każdego dnia tony węgla w megawaty płynącego prądu. Po wizycie dydaktycznej uczniowie uczestniczyli w poczęstunku oraz mogli wziąć udział w wielu artystycznych atrakcjach przygotowanych dla dzieci i młodzieży.