• 30 października, klasa VIIa oraz samorząd szkolny odwiedzili miejsca poświęcone zamordowanym w 1945 r. w Rybniku. Uczniowie zapalili znicze oraz uczcili minutą ciszy pamięć ofiar hitleryzmu. 

  • 20 października, uczniowie kl I uczestniczyli w warsztatach p.t. "Czarny śląsk" w Czernicy. Zostali zapoznani z historią węgla kamiennego oraz nieistniejącą już kopanią gipsu znajdującą się niegdyś na terenie Czernicy. Samodzielnie wykonali także grubskie mydło oraz czako. Wzięli również udział w grze terenowej, w czasie której musieli znaleźć odpowiedzi na pytania, które były rozsiane po całym przypałacowym parku. Po warsztatach przyszedł czas na chwilę relaksu i zabawy na placu zabaw. 

  • 7 października uczniowie klasy 7a i 8 wzięli udział w wyciecze do Ojcowa. W jej czasie zwiedzili dziedziniec Zamku na Pieskowej Skale a następnie udali się do Gorty Łokieta. W drodze powrotnej przeszli przez Brame Krakowską a także odwiedzili Muzem Przyrodnicze w Ojcowie, gdzie poznali historię powstania Jury Krakowsko Częstochowskiej. 

  • Uczniowie klasy II B poznali owoce przyrody oraz oznaki jesieni. Tworzyli ludziki z owoców kasztanowca i dębu. Dzieci zapoznały się również z wyglądem drzew i rosnących na nich liści.

  • 30 września klasa V i VI odwiedziła JURAPARK w Krasiejowie aby poznać prehistoryczny świat dinozaurów. Park zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Następnie udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy 1500 metrów i liczy 240 rekonstrukcji dinozaurów. Następnym etapem wycieczki był pawilon PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM 3D i na seansie w kinie pełnym emocji 5D. Czas wolny spędziliśmy w parku rozrywki i placu zabaw.

  • "Na dawnym byfyju" czyli wycieczka do pałacu w Czernicy.  W środę, 22.09., uczniowie klasy IV oraz IIb brali udział w warsztatach, w czasie których poznali tajniki szycia makatek oraz dowiedzieli się jak wyrobić śląski makaron. Z opowieści dowiedzieli się również o zwyczajach pradziadków. 

  • 28 września uczniowie klasy 6 wzięli udział w eko-podchodach zorganizowanych na terenie Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich. Z pomocą mapy musieli odszukać miejsca, w których ukryte były zadania do wykonania. Tematyka zadań dotyczyła ochrony przyrody oraz ochrony środowiska .Po zakończonych podchodach była chwila na wspólne rozmowy oraz pyszne lody.

  • Wycieczka do "Stacyjkowa" w Rudach rozpoczęła się od zabwy w parku linowym, następnie było śniadanie i lody oraz niespodzianka - animator Pirat, który opowiadał ciekawe historie. Następnie dzieci wyruszyły w podróż Kolejką Wąskotorową, w kierunku stacji Stodoły. Po powrocie dzieci smażyły kiełbaski na ognisku. 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej