Tydzień głośnego czytania

2022-10-15

W dn. 10-13 października 2022r w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem "Tydzień Głośnego Czytania", w której wzięła udział cała społeczność uczniowska.

Nad całością przeprowadzonej akcji czuwały: p. Izabela Leśniok, nauczyciela polonista oraz p. Katarzyna Leisner - bibliotekarz szkolny.

Uczestniczy wraz z opiekunami, czytali (w wybranym dniu tygodnia) wybrane baśnie (kl. I - III) i fragmenty literatury pięknej znanych polskich poetów i prozaików (kl. IV - VIII). Zajęcia zkończyły się krótką pogadanką na temat lektury. Młodsze klasy miały za zadanie stworzyć ilustrację do przeczytanej baśni, starsze zaś zwieńczyły akcję udekorowaniemgazetek klasowych na temat związany z przeprowadzoną akcją. Dodatkową atrakcją była możliwość wcielenia się w postaci czy też bohaterów czytanych utworów. Dzieciaki miały świetną zabawę i tylko potwierdziły złotą myśl naszego wieszcza Ignacego Krasickiego, że należy "UCZYĆ BAWIĄC"

Poniżej prezentujemy piękne prace plastyczne klas młodszych oraz gazetki klasowe - na wyróżnienie zasługują: klasa IV (opiekun p. Katarzyna Biela) oraz klasa VIIa (opiekun p. Anna Zajdowicz)

Zapraszamy również do galerii szkolnej